Esame UAB "Bipa group" įmonė, kuri kartu su visa grupe judame žaliųjų technologijų kryptimi

Grįžti į sąrašą

Naujos ir žaliosios technologijos yra mūsų ateities technologijos, kurioms vis didesnis dėmesys skiriamas ir mūsų įmonių grupėje. Šį kartą, norime pasidalinti UAB "Bevielių technologijų" vystomu saulės parkų projektu.

 

Praeitų metų pabaigoje Europos žaliojoje ekonomikoje įvyko lūžis – visos ES valstybės oficialiai įsipareigojo iki 2030-ųjų 55 % sumažinti į aplinką išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. UAB „BIPA Group“ dukterinės įmonės „Bevielės technologijos“ vadovas Audrius Šaltenis atskleidžia, kad Lietuvoje žaliasis kursas taip pat įsibėgėja. Dar šiemet įmonių grupė ketina investuoti 3 mln. eurų į atsinaujinančią energiją gaminančius saulės parkus.

 

Išmanūs sprendimai padės sugeneruoti daugiau elektros energijos

Pasak A. Šaltenio, iki šių metų pabaigos skirtinguose Lietuvos regionuose bus įkurti trys nauji saulės parkai. Iš viso planuojama įrengti 15000 saulės modulių, kurie nepertraukiamai tieks elektros energiją verslo objektams ir pavieniams užsakovams visoje šalyje.

„Iš 1kW saulės modulių planuojama pagaminti apie 1050 kWh elektros energijos per metus. Visuose trijuose parkuose bus naudojamos pačios pažangiausios technologijos, kurios leis generuoti 15% daugiau elektros energijos nei įprastos saulės elektrinės. Taip pat išnaudosime daiktų interneto privalumus: bus diegiama specializuota monitoringo sistema, sensorių pagalba padėsianti surinkti įvairius duomenis iš saulės parkų, kurie palengvins saulės parkų aptarnavimą, bus įdiegti sprendimai klientams stebėti jų įsigytos saulės parko dalies generaciją ir kitus duomenis“ – pasakoja atsinaujinančios energetikos specialistas.

Anot projektų vadovo, saulės elektrinių poreikis auga – šiuo metu Lietuvoje savarankiškai saulės energiją gaminančių vartotojų skaičius artėja prie 10 000. O neturintys galimybės patys įsirengti saulės elektrinių savo namų ar įmonės aplinkoje gali tapti nutolusių saulės parkų savininkais/ dalininkais.

 

Socialiai atsakingoms įmonėms – žalieji sertifikatai

Dažnai su didelių ir smulkių įmonių vadovais bendradarbiaujantis „BIPA Group“ vadovas Erikas Viršilas pastebi, kad Lietuvos verslininkų sąmoningumas taip pat vis labiau auga. Kadangi bet koks verslo sektorius kuria didelį poveikį aplinkai, tvarūs sprendimai verslininkams tampa dar aktualesni. Pasak jo, būtent toks atsinaujinančios energetikos potencialas ir paskatino jį investuoti į saulės parkus.

„Ekologinė kryptis mūsų įmonėse nusistovėjo gana organiškai, bet vis labiau jaučiame, kad klientai taip pat kelia reikalavimus ir nori dirbti su įmonėmis, kurios naudoja žaliąją energiją. Todėl ši investicija bus skirta tiek grupės reikmėms, tiek mūsų klientų ir partnerių žaliosios energijos poreikius patenkinti“, – įžvalgomis dalijasi investuotojas.

Jis atskleidžia, kad dalis saulės parkų generuojamos energijos bus panaudota jo paties įmonių grupės veiklai. Kitą dalį planuojama parduoti partneriams ir kitiems vartotojams, kuriems bus įteikti ir socialinę atsakomybę liudijantys žalieji sertifikatai.

„BIPA Group“ vietinėje rinkoje vis labiau įsitvirtina kaip žaliųjų inovacijų lyderis. Dar praeitų metų pabaigoje įmonės komanda įrengė Lietuvoje pačią ilgiausią šviestuvų su saulės moduliais trasą. O šiemet prisijungė ir prie Lietuvos švariųjų technologijų klasterio, vienijančio socialiai atsakingas ir tvarius sprendimus kuriančias įmones.

 

Apie šį projektą spaudoje:

https://www.delfi.lt/verslas/energetika/bipa-group-investuoja-3-mln-euru-i-tris-saules-parkus.d?id=87021267

https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1394520/bipa-group-investuoja-3-mln-euru-i-tris-saules-parkus